
Naam: | Quinten de Graaf |
Instrument: | Viool |
Leeftijd: | 15 jaar |
Toen ik vier jaar was mocht ik met mijn ouders naar een aantal concerten en vanaf die tijd wilde ik viool spelen.
Liora Ish Hurwitz gaf mij acht jaar fijn les. Vanaf september 2023 ben ik begonnen bij de Academie Muzikaal Talent en volg met veel plezier lessen bij Chris Duindam.
Naast solostukken speel ik regelmatig kamermuziek in verschillende ensembles zoals bijvoorbeeld bij de zomercursus Woudschoten en in het Cugnon Ensemble.
Met het Cuypers ensemble mocht ik voor stichting Leergeld in februari 2023, samen met Noa Wildschut, het dubbelconcert van Bach spelen.
Bij de Iordens viooldagen kreeg ik de aanmoedigingsprijs en bij het Jong Talent concours in Maassluis won ik de tweede prijs. In 2024 heb ik de eerste prijs gewonnen bij het Britten Concours (categorie 13 t/m 15) en mocht ik solo spelen met het Britten Jeugd Strijkorkest. Afgelopen jaar in 2025 stond ik zowel solo in de regiofinale Midden van het Prinses Christina Concours met een derde prijs als ook in de regiofinale Zuid, met het Merula strijkkwartet, waar we eerste prijs kregen en in de landelijke halve finale mochten spelen.
Met dit kwartet geven we in september t/m november 2025 een aantal concerten in o.a. de Nieuwe kerk Den Haag, de Willem Twee Toonzaal in Den Bosch, Paltz kamermuziekserie in Soest en bij Arte Amanti in Antwerpen.
Naast vioolspelen hou ik van voetballen en reizen.
In september ga ik naar de vierde klas van het gymnasium van het Comenius College Hilversum.
- Viool